Promienniki elektryczne a układy nagrzewnic.

Ogrzewanie specjalistycznych pomieszczeń lub elementów zawsze stanowiło dla większości ludzi spory problem. Nic dziwnego, w takim przypadku trzeba wkroczyć na równie zaawansowany system grzewczy jak to, co chce się ogrzać. Takim przykładem mogą okazać się węzły betoniarskie. Tutaj niestety często zwykłe promienniki elektryczne nie wystarczą.

Niektórzy się zatem zapytają czym w takiej sytuacji zastąpić promienniki elektryczne. Przede wszystkim będą służyć do tego specjalne systemy nagrzewnic dostosowane tylko i wyłącznie do węzłów betoniarskich. Nie działają one na energię elektryczna jak tradycyjne promienniki elektryczne. Wbudowane piece są zasilane paliwami, a wspomagane wodą oraz powietrzem.

Niestety są to dość skomplikowane systemy ogrzewania by ich działanie wyjaśnić w paru zdaniach. Ale na pewno warto zapamiętać, że posiadają one odpowiednie zabezpieczenia przeciw pożarom, a także automatyczne sterowanie przy pomocy karty GSM. Dzięki takim fachowym systemom grzewczym, producenci wyrabiający nawet do 100 metrów sześciennych na godzinę betonu mogą spokojnie ogrzać wszystkie węzły betoniarskie, bez obawy że temperatura będzie za niska lub za wysoka.

Published by