Promienniki elektryczne to energooszczędne urządzenia grzewcze.

W dzisiejszych czasach, kiedy ceny energii w ciągu ostatnich kilku lat, poszły bardzo mocno i zdecydowanie w górę, każdy patrzy na ogrzewanie przez pryzmat ceny, pieniędzy i oszczędności. Nie da się ukryć, że przy wyborze źródła ciepła i urządzenia grzewczego Polacy kierują się dzisiaj głównie ceną i ekonomicznością. Zatem główny nacisk kładziemy na źródło energii oraz jej zużywanie. Najważniejsze jest to drugie, które określane jest miarą energooszczędności.

Klasyfikując urządzenia grzewcze pod względem energooszczędności właśnie na pewno najwyżej postawimy te, które wykorzystują ją jedynie wtedy, kiedy to konieczne. W taki sposób działają właśnie promienniki elektryczne, które ogrzewają obiekty i przedmioty fizycznie istniejące a nie ogrzewają powietrza. Jeżeli w mieszkaniu zainstalujemy promienniki elektryczne zaoszczędzimy podwójnie.

Po pierwsze, uzyskamy zdrowe i przyjemne dla organizmu i oddychania powietrze. Po drugie, będziemy ogrzewali tylko i wyłącznie materialne przedmioty. Nie zmarnujemy energii na dogrzewanie powietrza wokół nas. Takie właśnie ogrzewanie powietrza ma miejsce przy piecach centralnych z grzejnikami na ścianach.

Promienniki elektryczne są nadzwyczaj energooszczędne i należy to wyraźnie mocno podkreślić. Jeśli ktoś rozumie zasadę ich działania to rozumie również, że duże oszczędności zostają w naszym portfelu. Nawet przeciwnicy zasilania ogrzewania elektrycznie muszą przyznać rację, że lepiej zużyć raz na jakiś czas trochę prądu aniżeli węgiel czy olej opałowy non stop.

Published by