Ogrzewanie hal produkcyjnych za pomocą promienników elektrycznych

Ogrzewanie wielkich hal produkcyjnych wcale nie jest taką łatwą sprawą jak mogłoby się to wydawać. Ogrzanie tak wielkiej przestrzeni tradycyjnymi metodami zabiera ogromną ilość czasu oraz energii, a także pochłania mnóstwo kosztów. Dlatego też w wielkich halach nie sprawdzą się tradycyjne kaloryfery czy piecyki olejowe. Dużo bardziej polecane są nowoczesne urządzenia grzewcze, takie jak nagrzewnice gazowe lub promienniki elektryczne.

Nagrzewnice gazowe najczęściej wykorzystywane są tam, gdzie nie przebywają stale ludzie ani nie przechowuje się produktów żywnościowych - w przeciwieństwie bowiem do promienników elektrycznych mogą wydzielać niebezpieczne dla zdrowia substancje. Zarówno jedne jak i drugie urządzenia są w stanie w bardzo krótkim czasie ogrzać powietrze w hali do pożądanej temperatury.

Ogrzewanie hal produkcyjnych za pomocą promienników elektrycznych i nagrzewnic gazowych jest, wbrew pozorom, stosunkowo tanie. Inwestycja w sprzęt i wszystkie niezbędne urządzenia grzewcze szybko nam się zwróci - już po kilku miesiącach zauważymy, że rachunki za gaz lub energię elektryczną są dużo niższe niż były przed zamontowaniem promienników elektrycznych i nagrzewnic gazowych.

Published by