Promienniki elektryczne a izolacja energetyczna budynków

Co ciekawe, promienniki elektryczne można montować nie tylko w ogromnych pomieszczeniach typu magazyny, centra handlowe czy hale produkcyjne, ale także w domach prywatnych. Staje się to coraz bardziej popularne, bowiem promienniki elektryczne oraz promienniki olejowe nie tylko są energooszczędne, ale także wysoce wydajne. Dzięki nim szybko można ogrzać dowolne pomieszczenie lub nawet cały dom.

Jeśli już zdecydujemy się na zamontowanie promienników elektrycznych lub olejowych w naszym prywatnym domu, warto pamiętać o odpowiedniej izolacji energetycznej. Jeśli bowiem ściany naszego domu nie są zbyt solidne i nie trzymają ciepła lub mamy drewniane okna starej generacji, przez które ucieka nam ciepłe powietrze, a do środka dostaje się w zamian zimne - nie warto wydawać tak dużej ilości pieniędzy na promienniki elektryczne.

Wówczas bowiem urządzenia musiałyby pracować niemal nieustannie, co znacząco zwiększałoby nasze koszty. Istotą działania promiennika jest bowiem to, że nagrzewa się do odpowiedniej temperatury, a następnie już tylko ją utrzymuje, co wymaga niewielkiej ilości energii. Tylko w takim przypadku, gdy nasz budynek dysponuje odpowiednią izolacją energetyczną, promienniki elektryczne się sprawdzą.

Published by